Tokyo 2020 GRI Raporu Yayınlıyor

Tokyo 2020 Organizasyon Komitesi, olimpiyatlara yönelik sürdürülebilirlik planlarındaki ilerlemeyi GRI Raporu'yla yayınlayacaklarını açıkladı.
Tokyo 2020 GRI Raporu Yayınlıyor
GRI Raporu uygulamasını Tokyo 2020 de benimsedi. Tokyo Olimpiyat Oyunları ve Paralimpik Oyunlarının hazırlıkları hızla sürerken Organizasyon Komitesi, hazırladıkları sürdürülebilirlik planına yönelik ilerlemeyi GRI Standartlarına uyumlu raporlarla kamuoyuna açıklayacaklarını duyurdu.
Tokyo 2020 Sürdürülebilirlik Raporu, GRI Standartları Temel Seçeneğine uygun olarak hazırlanacak ve organizasyonun ekonomik performansı, yönetim yaklaşımı, enerji, emisyon, su, atık ve biyoçeşitlilik etkilerini ele alacak.
Kaynak: GRI
Diğer Haberler
Geleceğin Modeli: Paydaş Kapitalizmi
Dünya Ekonomik Forumu (WEF), paydaş kapitalizmini şirketlerin sadece hissedarlar için kısa vadeli karları optimize etmekle kalmayıp, tüm paydaşlarının ve genel olarak toplumun ihtiyaçlarını dikkate alarak uzun vadeli değer yaratma arayışında olduğu bir kapitalizm biçimi olarak tanımlar.
Türkiye’nin 2053 Net Sıfır Hedefi
Türkiye’nin Karbonsuzlaşma Yol Haritası: 2050’de Net Sıfır Raporu, muhtemel senaryoyu nasıl şekillendiriyor?
IPCC, 6. Değerlendirme Raporu Tamamlandı
IPCC 6. Değerlendirme Raporu’nun “İklim Değişikliği 2022: Etkileri, Uyum ve Kırılganlıklar” başlığını taşıyan son kısmı Nisan ayında yayınlandı.
İstanbul’a Net Sıfır Karbon Hedefi
İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, İklim Değişikliği Eylem Planı üzerinde çalıştıklarını ve hedeflerinin 2050’de net sıfır düzeyine ulaşmak olduğunu açıkladı.